Çarşamba, Kasım 26, 2008

Innuendo

İma
by Roger Taylor
Güneş ve çölün kumları asılıyken gökyüzünde, dalgalar denizde çarpışır ve buluşurken toprakla, rüzgar, yıldızlar ve gökkuşağı nasıl parçalarsa dağları dümdüz edene dek, evet, devam edeceğiz denemeye, bulmak için o ince çizgiyi. Zamanımız geçiyor ama.
Irka, renge ve inanca göre yaşarken, kör bir delilik ve ucuz bi tamahla yönetilirken, gelenekler, hurafeler ve düzmece dinlerin buyruğundayız hala... ezelden ebediyete kadar. Ama evet, denemeye devam edeceğiz. Bulacağız o ince çizgiyi. Sonuna kadar.
"Bütün bu acı ve şatafat içinde, alınmayın imalarımdan..." (Flamenco) İstediğin şey olabilirsin, Sadece olabileceğini bil yeter Yolunda özgür ol, özgür! Vazgeç egondan, özgür ol bu kez kendin için!
Bir tanrı ya da herhangi bir adalet varsa şu gökkubbe altında, bir işaret, bir sebep varsa yaşamak veya ölmek için ve sormaya mecbur olduğumuz soruların cevabı varsa... Göster kendini, yok et korkularımızı, indir maskeni!
Evet denemeye devam edeceğiz, ulaşmayı o ince çizgiye. Evet, gülümsemeyi sürdüreceğiz ve ne olursa olsun, denemeye devam edeceğiz. Sadece denemeye devam edeceğiz. Sonuna kadar. Sonuna kadar. Sonuna kadar. Queen "Innuendo 1991" Çeviren: Ozan K. İtalik kısımlar ve referans metin: Özgür A.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Words Words Words" (Hamlet)