Salı, Kasım 25, 2008

Spread Your Wings

Aç Kanatlarını
by Jonh Deacon
Sammy sıradandı. Sadece gösteriyi izliyordu; tekrar ve tekrar... Zamanıydı biliyordu, kafasını toparlamalıydı artık, sönük hayatını geride bırakmak için. Patronu söylemişti: “Senin için daha iyi bir başlangıç şansı olacak evlat, bu çılgın fikirleri kafandan atman için! Sammy, kim olduğunu düşünüyorsun allasen? Zümrüt Bar’ı süpürüyor olmalıydın şu anda!"
Aç kanatlarını ve uç uzaklara, çok uzaklara Ayır küçük kanatlarını ve uç uzaklara, çok uzaklara Toparla kendini çünkü biliyorsun daha iyisini yapmalısın Çünkü özgür bir adamsın...
Akşamlarını otel odasında tek başına harcıyordu. Düşüncelerini kendine saklıyordu. Yakında ayrılacaktı nasıl olsa. Millerce ve millerce ötede olmayı umuyordu ve hiçbir şey, bu dünyadaki hiçbir şey durduramazdı onu. Küçüklüğünden beri talihsizdi. Hiçbir şey kolay olmadı onun için. Şimdi tam zamanıydı işte, kafasını toparladı. “Bu son şansım olabilir” dedi içinden.
Patronu "Şimdi beni dinle evlat" dedi, "... aklın fikrin hayalde. Yeterince uzaklaşabilmek için gerçek bir tutkun da yok. Sammy evlat, kim olduğunu bilmiyor musun? Neden mutlu olamıyorsun Zümrüt Bar’da?"
Öyleyse tatlım, aç kanatlarını ve uç uzaklara, çok uzaklara Ayır küçük kanatlarını ve uç uzaklara, çok uzaklara Toparla kendini artık, daha iyisini yapman gerektiğini biliyorsun Çünkü özgür bir adamsın Hadi tatlım... Queen "News Of The World 1977" Çeviren: Özgür A.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Words Words Words" (Hamlet)